VHF contest 2003

    Tentokrát méně textu a o to více obrázků. Tak tedy stručně. Co se účasti týče - klasika t.j. Lukáš OK1MHW, Ivan OK1PI, Láďa OK1FCR, Martin OK1CMA a já s Honzíkem a Péťou.
    Tentokrát jsme se všichni sešli na kopci o něco dříve, protože jsme měli v plánu rozšířit naši anténní farmu o jednoho kvada fixně na jih. K uskutečnění našich záměrů nám posloužily naše nadnormativní zásoby z minula. Na kvady jsme kdysi v pravěku vysílali jako na hlavní a jediné antény a jako stožár posloužil magirus, který jsme před časem zdědili. Mechanických prací se ujal zkušený mechanik Láďa OK1FCR, který s pomocí Libora OK1FPL vyrobil potřebné mechanické komponenty a nutno říci, že opět nezklamal, vše pasovalo jak mělo a nebyly prakticky žádné potíže.
    Závod jsme rozjeli celkem v pohodě a to i díky některým dalším vylepšením z dílny Pavla OK1DNZ, které jsme taktéž zkoušeli v našem rig-parku poprvé. Pohoda ovšem trvala jenom přibližně půldruhé hodiny. Potom nastaly ty správné problémy. Zjistil jsem, že ač moduluju, stejnosměrná cesta signalizuje OK, tak do antén nejde žádné v.f.! Vyhlásil jsem okamžitě poplach a nastoupila skupina našich techniků v čele s Ivanem OK1PI. Závada byla lokalizována v elkovém mezikonci, kde byla v háji pojistka ve vn. Při té příležitosti naši kluboví technici taktéž zjistili, že pojistkový dotek na tišťáčku drží jenom silou vůle, ančto je jenom přicmrknut, nikoliv připájen. Pojistka byla vyměněna, soklík přopájen, diody v násobiči prověřeny a nastalo s napětím očekávané zapnutí. Bohužel, závada se opakovala. Mezitím už byl mezikonec nahražen klemou a vysílalo se dál, i když jenom s QRP. Bylo zřejmé, že to s budičem nebude až tak banální záležitost. To se taky potvrdilo, jelikož prozatímní diagnóza našich servismanů zněla - "asi je v pr.....li lampa!" Jak se později doma zjistilo, bylo tomu tak. Lampička, která je v mezikonci hrubě nevyužitá a tudíž přechlazovaná si nevážila naší dobroty a prostřednictvím zkratu řekla dost. My jsme však "dost" říct nechtěli a proto jsem s Láďou OK1FCR jako spolujezdcem vyrazil do 70km vzdáleného Rychnova pro tranzistorový PA, který používáme s Honzíkem při provozácích. Mezitím se Lukáš OK1MHW celkem úspěšně snažil a trápil uši protistanic s QRP. Za dvě a půl hodiny jsme byli zpátky a zanedlouho už všechno pracovalo tak jak má.
    Do konce závodu se už nic zvláštního nepřihodilo a výsledky na tu bídu nebyly taky až tak špatné, viz deník a grafy. Po závodě jsme zkonstatovali, že i když kvad nic moc, tak fix jižním směrem nebyl špatný a na A1 jsme se rozhodli pro velké anténní "škatulata, škatulata hejbejte se!". Ale o tom až potom.

I-fix (230kB)  

Po dlouhých létech zase sestavujeme 7el QUAD

Kvad na stožár (220kB)  

Ještě že "jsem šel náhodou kolem" jinak hoši nevím, nevím.....Buchty od maminky (235kB)   
Maminka nás patřičně vybavila (bylo několik druhů náplní!)


První zkoumání (180kB) 

První vyšetření

Kolektivní bastlení (220kB)  
Pacient již na polním operačním stole


A bastlí se... (172kB)  

Probíha operační zákrok....

A pájí se... (172kB)   
Hlavní úkon provádí šéftechnik Ivan OK1PI . Poradci: Honzík OK1FRD 2.op, Láďa OK1FCR a Lukáš OK1MHW

A je to... (205kB)  
A je to! Lukáš se na to raději ani nekouká...


A opravuje se...(172kB) 

A jedeme dál!

A jedeme dál...(167kB)  
VO v plné permanenci - přísun poživatin a tekutin nesmí váznout!


Noclehárna (222kB) 

Hoši si sami vybudovali přístřešek, aneb "jak si kdo ustele...."

Pan Pátek (149kB)  

Starousedlík a pamětník mnoha generací chrudimských hamů - pan Pátek

Rozborka (236kB)  
A balíme.....


Antény (120kB)  
Antén neustále přibývá, ale ještě by to něco chtělo....


Zpět na hlavní stránku