VHF contest 2001

     Na první podzimní závod jsme se po nečekaném úspěchu na PD o to víc těšili. Naplánovali jsme několik změn v naší hardwarove konfiguraci, ovšem toto jsme už neplánovali na pravidelných schůzkách našeho radiokroužku v restauraci "Na Sklepích"! Ano, hlavní změna nenastala na kopci, ale dole v Chrudimi. Po cca 12ti letech pravidelné docházky nás okolnosti donutily změnit lokál. V červenci tato hospůdka ukončila provoz a my jsme přesídlili do restaurace "Sport" prakticky na druhou stranu města. Pomalu si zvykáme na nové prostředí a já s Péťou OK1FRG taky na jiné pivo. K dispozici mají tři značky: regionální hlinecký Rychtář a potom osvědčený plzeňský Gambrinus a třeboňský Regent. Všechno ve špičkové kvalitě a správně ošetřeno. A právě my dva s Péťou jsme přešli na třeboňského Regenta. Já jsem při první návštěvě dal zkušební vzorek a tak mně zachutnalo, že už jsem neměnil, Péťa věděl hned o co jde a Třeboň objednal automaticky. Tím nechci říct, že by byl Regent lepší než Gambrinus, ale je prostě jiný. Takže od července už nikoliv "Sklepy", ale "Sport", doba zůstává stejná (od cca 20-20.30 do zavíračky).
    Ale abych se vrátil k VHF kontestu a ke kopci. Na Vestec vyjela standartní sestava (Láďa OK1FCR, Ivan OK1PI, Petr OK1FRG, Lukáš OK1MHW a Karel OK1SW ), já jsem se opět zúčastnil jenom části závodu (stále se peru s výstavbou rodinného hnízda). Jel jsem vlastně kategorii SM, čímž nemyslím, že bych závodil stylem sado-maso, ale nýbrž jako SuperMastňák. Toto spočívá v tom, že dotyčný se neúčastní ani přípravy před vlastním závodem ani úklidu po závodě. Já jsem přijel v sobotu z Rychnova, kde jsem ještě ráno omítal kuchyň, na kopec pár minut před závodem, odjel jsem první 2 hodiny a hned jsem pokračoval pro rodinku na Moravu, protože končily prázdniny a starší synátor Honzík měl nastoupit v pondělí do první třídy základní školy. Dá se říct, že jsem si za tu chvilku docela dobře zazávodil, pořád bylo co dělat a problémy celkem žádné.
    Jak jsem už předeslal, opět jsme provedli některé změny na našem vysílacím pracovišti. O co se jedná konkrétně? Využili jsme kvality našich koaxiálních kabelů, které jsme používali doposud pouze pro TX a začali jsme přes ně i poslouchat. Zároveň s RX kabely jsme vyhodili veškeré anténní předzesilovače. Další změna spočívá v tom, že jsme přešli z poslechu na R2CW na TS850 s transvertorem. Obě tyto změny byly vedeny snahou o zlepšení odolnosti při příjmu a povedlo se. Dá se říct, že jsme dosáhli celkem uspokojivého stavu. Ale naše zkušenosti nám říkají, že nic není definitivní, HI. Těžko odhadnout co budeme řešit třeba už po příštím závodě.


Podzimní WX (13kB)
Počasí nic moc, ale mohlo být ještě hůř 

Petr OK1FRG - ladič (33kB)
Hlavně správně naladit RX na TX!

OK1SW,OK1PI a rig (43kB)
Karel OK1SW a Ivan OK1PI při zkušebním QSO před závodem

Team (35kB)
Kompletní osazenstvo (OK1FCR,OK1SW,OK1MHW,OK1FRG,OK1PI)

Na závěr ještě deník a grafy ze závodu.


Zpět na hlavní stránku