VHF contest 2000

  Zářijový závod to mělo být už fajnové kontestování systémem: přijeli-zasedli k zařízeni-odjeli (jako vítězové), HI. Ale jak už bývá pravidlem, zase bylo všechno trochu jinak. Přijeli jsme pravda standartně, ale k zařízení jsme zasedli až po nějaké době strávené různými pokusy. Už minulý závod jsme byli upozorňováni na určité problémy s námi produkovaným signálem, proto, ač jsme těmto hláškám moc, vzhledem k dřívějšímu testování nevěřili, podrobili jsme celý vysílací řetězec dalším zkouškám.

Druhe pracoviste (25kB)
Z naší staré osvědčené R2CW jsme vytvořili druhé pracoviště a sledovali jsme čistotu signálu produkovaného hlavním pracovištěm. Pokusy nedopadly až tak špatně, ale přesto padlo rozhodnutí, že pojedeme se sníženým výkonem až do seriózního proměření spektrálním analyzátorem. To ale už bude práce pro specialistu Pavla OK1DNZ na některý volný víkend.


    Začátek závodu,ač se sníženým výkonem, pěkně "odsejpal" a dokonce se občas vyskytl sice malý, ale přece jenom pileup. No, musím říct, že celkem pěkně to chodilo po celý závod.

Lada OK1FCR a CQ (28kB)

V noci si docela dobře zařádil Láďa OK1FCR - bylo pořád co dělat a občas přišly na výzvu i docela solidní DXy.

Anonce v clusteru (25kB)

Zase jsme po nějaké době měli nainstalovaný paket a občas jsme se objevili i v clusteru.

Spanek v prirode (26kB)
Není to zase tak dlouho co byl fotograficky zdokumentován jeden člen našeho kolektivu, anžto si čistí ve skrytu křovin chrup (viz PD2000)  a jak je vidět nezůstalo jenom při tom. Nyní nás tentýž OK1PI šokoval opět a to dokonale. Přivezl si na kótu peřinu (spíše duchnu) a pod touto se zcela bez skrupulí oddával spánku ve volné přírodě. (Zdokumentováno opět díky nevšednímu úsilí OK1FRD).


    Takže shrnuto a podtrženo: zazávodili jsme si opět FB a dokonce i s docela solidním výsledkem - viz deník a grafy. Doufejme, že do A1 contestu se podaří všechno dokončit jak je naplánováno a budeme to moci konečně už rozbalit naplno, HI.

Zpět na hlavní stránku