VHF contest Vestec 2017

    Na kopec jsme tentokrát přijeli hodně pozdě, ale dlužno říci, že jsem na to kluky včas připravil a taky jsem se nejdříve ubezpečil o tom, že bude k dispozici dostatečný počet členů anténní výstavbové čety. Z Rychnova jsme tedy vyrazili až po obědě. Příčinou byla moje účast na jednom motoristickém podniku, který se koná přímo za humny a navíc ještě na okruhu, kam se chodím občas proběhnout. Nemohl jsem si to prostě nechat ujít a byl jsem rád, že se vše dalo takto skloubit dohromady. FRD team opět, stejně jako na nedavné Holice, vyrazil v tříčtvrteční sestavě, to je bez Petra, který se připravoval na důležité zkoušky do školy.
    Na kótu jsme přibyli až cca hodinu před vlastním závodem, vše už bylo v podstatě připraveno, tak jsem honem vybalil z auta lineár se zdrojem, na který už náš klubový technik Ivan OK1PI čekal, aby tak mohl zkompletovat vysílací setup. Potom, co jsem lineárem zaplnil mezeru na stole ve strojovně, jsem se již mohl plně věnovat nevšední příhodě, která se na kopci před naším příjezdem udála. Je to k nevíře, ale Ivan v podstatě profesionál za volantem, ovládající bravurně jízdu vzad, dokonce jenom a pouze za použití zpětných zrcátek, nacouval s logistickým pickupem sice perfektně ke strojovně, ale najel přitom na ostrou trubku, zbytek to plotového sloupku trčící cca 5cm ze země. Kde se tam ta trubka vzala, tak to je záhada. Stejným způsobem se zajíždí k panváglu kontest co kontest a ten plot se likvidoval už před více než 10 lety! Každým rokem před polňákem navíc na tom místě sekáme trávu a určitě bychom si trubky museli všimnout! Moje vysvětlení, že trubku obryli zespoda proradní krtci, čímž došlo k poklesu okolní zeminy, nebylo spoluhamy přijato jako věrohodné. A to přesto, že mne podpořil Lukáš, když si vzpomněl, jak ho krtek, tím že mu podryl postavený žebřík, poslal z několika metrů k zemi. Ať to bylo jak to bylo, potom co Pavel OK1DNZ přivezl propriety potřebné k výměně postiženého kola, bylo servisní vozidlo opět uvedeno do pojízdného stavu.
    Vlastní závod proběhl celkem v pohodě, vše fungovalo jak má. S QRM od DL stanize ze začátku kontestu se naši zdatní operátoři vyrovnali s erudicí sobě vlastní a vzhledem k celkem solidním condx není celkový výsledek až tak špatný. Spokojena byla i moje XYL Iva, která opět potvrdila své houbařské kvality a ač jsem tomu zpočátku moc šancí nedával, tak nasbírala pěknou úrodičku hub.
    Pobyt na kopci jsme tentokráte taky věnovali plánům do budoucna. Čeká nás už poslední klání sezóny a do té budoucí bychom rádí, zase po čase, některé věci vylepšili.


Logistické vozidlo stojí poněkud našikmo

Logistické vozidlo stojí poněkud našikmo

Kolo se nám polámalo...

Kolo se nám polámalo...

Posezení na sluníčku

Posezení na sluníčku

Romča nám sděluje zážitky z návštěvy Semtína

Romča nám sděluje zážitky z návštěvy Semtína

Vydrží ta rezerva, nebo ne ?

Vydrží ta rezerva, nebo ne ?

Přehodíme a jedeme dál

Přehodíme a jedeme dál

Ivuš a její postcontest

Ivuš a její postcontest

Foto OK1FRD

všechna práva vyhražena

© 2017

Home