Zakončení sezóny 1999

     Jako každoročně, tak i letos jsme se rozhodli zakončit slavnostně kontestovou sezónu ve vysílacím středisku na naší domovské kótě. Termín jsme naplánovali na sobotu před PA, což mělo hned dva důvody, jednak jsme chtěli v závodě vyzkoušet odolnost nového zařízení, které chceme nasadit pro rok 2000 a druhak jsme potřebovali zdůvodnit manželkám naši nepřítomnost u rodin v předvánočním období. A účast v PA je vcelku "strategický" důvod, narozdíl od chlapského klábosení a popíjení rozličných nápojů, což pro XYL žádným důvodem, natož strategickým, není. V dřívějších dobách se těmto akcím říkalo "klubový silvestr" a konaly se pravidelně v prostorách radioklubu v Chrudimi. To už je ale dávno.

Zimni kota (21 kB) V dohodnutou předvánoční sobotu jsme po obědě tedy vyrazili na kótu. Systém dopravy jako obvykle "švábi-pivo" t.j. postupně. První se nějak vlakopěšky dopravil Péťa OK1FRG, druhý dorazil z Třemošnice Karel OK1SW(ex OK1WGU), třetí jsem se na sjetých gumách doplazil já s Láďou OK1FCR a poslední přijel s plnou parádou Ivan OK1PI s Martinem OK1CMA. S plnou parádou proto, protože přijeli firemním pajerem a dovezli se až na samý kopec, až přede dveře. Já jsem neměl to štěstí a auto jsem nechal pod kopcem, protože těch asi 5cm mokrého sněhu a ostré stoupání bylo nad možnosti mého vozidla. Později ještě přijel skorodomorodec Olda OK1HON (taky nevyjel! HI) a tím pádem jsme už byli prakticky kompletní.

TS850 + transvertor (27 kB) Ke stavovské cti nás Hamů musím podotknout, že první se připravilo zařízení a až potom se pracovalo na přípravě slavnostního stolu. Přípravy vysílacího pracoviště se tentokrát s vervou ujal Ivan OK1PI, protože už byl celý nažhavený na vyzkoušení nového zařízení. Jako základ přivezl svoji osvědčenou TS850ku na krativlny a za ni připojil vánoční dárek, který koupil manželce, aby mu ho nadělila pod stromeček  (zřejmě to Vlastina nějak špatně schovala, nebo co....HI), naši tajnou zbraň do nové sezóny, no prostě tovární naproudovaný transvertor, který by se měl vyznačovat tím, že je superodolný proti všemu balastu, který se v současných závodech hojně vyskytuje. S Petrem OK1FRG všechno úspěšně popropojovali a stala se nevídaná věc, ono to fungovalo!!

OK1PI u zarizeni (19 kB) A jak se potom ukázalo druhý den v závodě, nejen fungovalo, ale DOBŘE fungovalo. To nebývá na naší kótě zase tak častým jevem, proto bylo zapotřebí řádné oslavy. Já jsem nainstaloval na vařič hrnec se základem na guláš, který jsem si den předtím připravil doma a jal jsem se klohnit tuto pochutinu.U slavnostniho stolu (28 kB) Olda OK1HON s kolektivem zatím začali ochutnávat a odborně posuzovat různé  na kopec dovezené nápoje. Jako obvykle se ozývalo samé souhlasné mručení. K těmto nápojovým konzumacím však dlužno podotknout, že už to není co to bývalo. Už máme asi svoje odpito, protože v současné době se soustřeďujeme spíše na konzumace všech možných netekutých pochutin, kterých se na kopci objeví vždycky zhruba třikrát tolik než jsme schopni sníst. Letos dokonce padl návrh, aby příště každý z pánů Hamů povinně vyzvedl z chrudimského nádraží jednoho bezdomovce a vzal ho sebou na výpomoc s konzumací. Teď mne napadá, nevzniklo vlastně slovo HAM ze sympatického slovesa hamat? :-) No asi né, ale nebylo by to zase tak špatné, vždyť najezený člověk je většinou v dobré náladě, rád druhému dopřeje, nikoho neotravuje, o všechno se rád rozdělí, rád druhému přispěje radou i pomocí atd atd. No prostě HAM SPIRIT jak má být HI.  Ale dost už o jídle. Zase raději chvilku z jiného soudku, třeba o pití :-). Na klubovou oslavu přislíbil účast místní pan hajný, který nás zásobuje palivovým dřívím. Tento pan hajný je vyhlášeným znalcem "čistých" tekutin, které rád z vědeckých důvodů konzumuje. Někteří členové našeho kolektivu by mohli vyprávět jak například končily bilaterální jednání o dodávkách dříví. No, o tom by mohl spíše vyprávět pan hajný, protože ten nás vždy opouštěl ve stavu bdělém, což se o našem stavu říct nedalo. Holt kdo umí, ten umí........Bohužel k návštěvě nedošlo, protože pan hajný se zdržel na jiné oslavě, tak snad až někdy příště. Jinak všechno proběhlo k plné spokojenosti, já se musím pochlubit pochvalou za guláš, kteréžto se mi dostalo od velkého znalce Ivana OK1PI.

OK1FRG 2.pracoviste (17 kB)      Provozní aktiv druhý den jsme také odzávodili v naprosté pohodě. Petr OK1FRG pracoval zároveň z druhého pracoviště, které bylo umístěno na slavnostním stole, s naším stávajícím zařízením. S novým zařízením jsme byli spokojeni, tak uvidíme. Kdyby už tak byla ta elektrika. Přípojku máme už 3 měsíce hotovou, ale čekáme na to, až projdou papíry rukama patřičných úředníků a až tito dají na tyto papíry patřičná razítka. Do prvního subregionálu to ale určitě už bude. To je ale ještě hodně za dlouho.....

Zpět na hlavní stránku