QRP setkání Chrudim 2019

    Tak nám zase tryskově uběhl jeden rok a s předjařím a svátkem Josefa v kalendáři přišel čas tradičního chrudimského QRP setkání. Zeptal se mne během Setkání jeden ham z OM kolikáté že je to už vlastně v pořadí a já ostuda jsem nedovedl přesně odpovědět. Moje odpověď zněla, že tradice je už více než třicetiletá. Tak tedy upřesňuji, QRP setkání Chrudim 2019 bylo už 34. v pořadí. Letos, stejně jako minulý rok, kolidoval termín s velkou pražskou burzou a ještě s dalšími radioamatérskými akcemi, ale i tak byla účast hojná. Dá se konstatovat, že se sjeli příznivci ryzího radiobastlení a qrp provozu z lokalit tak řečeno "od Šumavy k Tatrám". Z OM přijela letos poměrně početná skupina hamů, ale chyběli qverpíři z SP, vypadá to, že jezdí každým druhým rokem, tak tedy asi zase až napřesrok.
    Program letošního Setkání byl mimo tradiční vyhodnocení OK QRP závodu, obohacen, jak je již dobrou tradicí, i nějakou tou technickou přednáškou. Pavel OK1DNZ tentokráte pohovořil o problematice WSPR a prezentoval na praktických ukázkách možnosti tohoto poměrně nového provozu. Já jsem se ale hlavně těšil na povídání Vládi OK1SVB o lampičkovém retro vysílači na 80m, vzpomínaje na jeho pověstný popis stavby téhož, uveřejněný v AR kdysi v 80tých letech minulého tisíciletí. "Vysílač 80m pro třídu C", nebo tak nějak se to jmenovalo. Toto zařízení bylo tenkrát středem zájmu nás, tehdy mladých, radiových elévů. Bohužel k přednášce nakonec nedošlo, tak budu muset Vláďu vyzpovídat někdy u piva při pravidelných středečních posezeních OK1KCR. Zajímá mne, jestli zhotovil tu původní konstrukci v novém hávu, nebo jestli zbastlil nějaké "nové retro", HI.
    Páteční večer a sobotní dopoledne uteklo jako voda v řece Chrudimce a poté, co se rozloučili poslední z diskutujících hamů, jsme poklidili veškeré prostory a letošní QRP setkání se definitivně stalo minulostí.
    Nakonec jenom pár statistických údajů. Účast byla větší než loňský rok, guláše a ostatních pochutin se zkonzumovalo přibližně stejně, piva se vypilo o něco více. Tradičně musím moc poděkovat všem zúčastněným z OK1KCR týmu pod vedením našeho šéfa Ivana OK1PI. Jmenovitě Ivě (XYL OK1FRD) za přípravu skvělého guláše, všech domácích specialit a za organizování provozu kuchyně, na kterémžto se nezastupitelně podílely Romana (XYL OK1DNZ) a Linda (YL OK1CMA), Láďovi OK1FCR u vstupu do sálu zajišťujícího prezenci, Honzovi OK1JD coby "muži za pultem" a Martinovi OK1CMA, který operativně pomohl, kde bylo zapotřebí. Snad jsem na nikoho nezapomněl. Tak zase za rok v Chrudimi NSHL!


Foto OK1FRD, OK1SVB

všechna práva vyhražena

© 2019

Home