Polní den 2001

     Tak zase po roce Polní den. Jako každý rok, tak i letos předsevzetí, že se nepojede vůbec na výsledek, ale hlavním cílem pobytu na kopci bude celková relexace a legrace. Minulé roky jsme toto vždy dodržovali a bylo to vidět i na výsledkových listinách. Letos to nakonec bylo všechno trochu jinak, k tomu se ale ještě dostanu.
    Doprava na kopec byla jako tradičně systémem "dostaň se jak chceš a kdy můžeš" a u mne osobně nastaly bohužel taky už tradičně komplikace způsobené zdravotními problémy v rodině. Tentokrát byla XYL zdravá, zato se ve stonání vystřídali oba kluci. Na kopec jsem opět jel nadvakrát, ale všechno se v dobré obrátilo a oba potomci se mohli zúčastnit toužebně očekávaného příjezdu piva a také činnosti, která velmi baví snad všechny děti t.j. jeho točení do pulitrů. Po dlouhém, několikaměsíčním uvažování jsme nakonec zvolili osvědčený počet 3sudy + 2další v záloze pod kopcem. Vyplatilo se - pivo se dopilo přesně jak mělo t.j. v neděli dopoledne. Zvláště dva nejmenování členové našeho radiokroužku (OK1CMA a OK1FRG) měli dobře seřízená čerpadla a velmi jim chutnalo.
    Co se týče vysílacích hejblátek, naše vývojové oddělení (OK1FRG, OK1PI, OK1DNZ) opět nespalo a zase se něco zlepšilo. Na stůl přibyla další krabička s mikrokeckou a do "kotelny" nový mezikonec - od tranzistorového jsme přešli k elektronkovému. Další výměna postihla vysílací koaxy, stávající RG213 jsme vyměnili za "trošku silnější".
    Pro PD netradičně se musím zmínit i o průběhu závodu. Ono to začalo hned zkraje tak pěkně odsejpat, že bylo líto u zařízení nesedět a nakonec se stihlo "tak nějak" oboje, vysílání i to pivo. To "tak nějak" se projevilo po vyhodnocení v chybovosti. Opět se musím přiznat, že toto povídání píšu s časovým odstupem, důvodem je to, že jsme se přestěhovali z Chrudimi do Rychnova nad Kněžnou a že jsem byl nucen pustit se do výstavby podkrovního bydlení, což mně požírá strašné množství času a energie. Ale právě díky tomuto časovému odstupu už vím, že jsme v PD 2001 skončili na třetím místě a taky to, že chybovost byla kolem 10%, přičemž také jeden z operátorů dosáhl chybovosti 25% - to byla ta daň konzumaci! Ale koneckonců legrace byla a čert vem těch cca 16000 bodů o které jsme přišli, chybičky se holt občas vloudí, HI. Možná to bylo taky způsobeno tím, že již tradičně odešly 2 ze 3 předzesilovačů a tím pádem byly problémy s příjmem.Ať tak nebo tak výsledek byl nad očekávání dobrý a všechny nás příjemně překvapil - viz  deníka grafy ze závodu.
    Pivněpolní den 2001 se opět prostě vydařil a to i přesto, že jsem letos nestihl připravit ten správný guláš a náhražkou byl jenom "konzervák" ze společného hrnce.
    Ještě k návštěvám. Bylo jich výrazně méně než loni, proč - to nevím. Snad proto, že hamové jsou čím dál tím línější, nebo jim je líto peněz za benzín? Mimo stálých kopcovníků si čas letos našli: OK1IOA, OK1HON, OK1TVN, OK1DNZ, OK1PBB, OK1VJN, OK1FPL s XYL a  OK1SVB . Dfm, že jsem nikoho neopomněl.

Polní restaurace (46kB) Honzík u kniplu (36kB)
Tak se mládež přece jenom dočkala oblíbené zábavy...

Pavel OK1DNZ s rodinkou (28kB) OK1DNZ - junior (28kB)
Cestou na dovolenou se taky zastavil Pavel OK1DNZ s manšaftem

Konektorování baculína (26kB) Spinner (23kB)
Konektorování nových koaxů - když jsou ty správné, k sobě určené komponenty, je to radost

Mikrokecka (32kB) Kotelna (38kB)
Nová mikrokecka (některým hamům už nestačí vlastní hlas,HI) a současná sestava v kotelně

Chladící technika (50kB) Ani kapka nazmar (41kB)
Na Polněpivní den nasazujeme nejmodernější chladící techniku - kvalitní nápoj je konzumován do poslední kapky

Jarda OK1IOA a Olda OK1HON (47kB) Posezení (58kB)
Posezení lípa-pípa i jinde (není to krása ten mok zlatě se třpytící v odpoledním sluníčku?)

První ranní... (22kB)
Zátiší s půllitrem aneb sluníčko čaruje


    To byl tedy Polní den 2001, snad ten příští bude alespoň u mne klidnější a ne tak "rozlítaný" a bylo by na čase obnovit tradici Polních dnů mládeže, možná se najdou nějací mladí operátoři - to bude ale zase až za rok.

Zpět na hlavní stránku