Provozní aktiv červenec 2017

    Nedalo mi to a po příjemných chvílích s retro zařízením v provozním aktivu minulý měsíc jsem se opět zúčastnil provozákového klání. Vybavení stejné jako minule, to je FT280 + PA dávající při 10W buzení cca 50W a devítiprvková krcka na malém skládacím stožárku. Po minulých zkušenostech, kdy jsem vyrazil s velkou časovou rezervou, jsem tentokráte s odjezdem otálel. Ve čtvrt na deset jsem si uvědomil, že jsem si to nějak špatně časově rozvrhnul a že to bude asi taktak. Naházel jsem honem všechny propriety do auta a vyrazil. Půl hodiny před začátkem závodu jsem byl na místě a začal jsem budovat vysílací stanoviště.
     Loučka byla krásně posečená a dalo se tedy zajet přesně na to naše tradiční místo. Mlhavé, nedělní ráno, mokrá tráva, rychle tedy nazout gumáky a jde se na to. Jako vždycky nejdříve stožárek s anténkou a pak to ostatní. Ale jak to tak bývá, právě když není času nazbyt, přijde nějaký zádrhel. Zamotaly se mně nějakým záhadným způsobem do sebe kotvy a jejich rozmotávání mně zabralo docela dost času. Po vztyčení anténky už sice vše ostatní šlo ráz na ráz, ale i tak jsem nestihnul začátek závodu a začal jsem asi o deset minut později. Myslím, že na konečný výsledek mého snažení to nemělo až tak zásadní vliv, ale plyne z toho poučení, že lépe je vyjet z domu přece jenom o něco dříve.
    Podmínky byly lepší než minule a chodilo to celkem pěkně na jih a jihovýchod. A hlavně zmizel ten obrovský rušák, který mně minule úplně znemožnil dělat stanice z východu a z jihovýchodu! Dělal jsem obvyklý počet Chorvatů, jednoho Itala, několik Maďarů a poměrně dost OM stanic. DL stanice dodaly nějaké ty potřebné násobiče a výsledek nebyl nakonec až tak špatný: 106 QSO, 22 čtverců a celkově to dalo 8690 bodů. Zase to bylo pěkné zazávodění a celkově příjemný nedělní relax.
    Během dopoledne se rozplynuly ranní mlhy a sluníčko svítilo ostošest a tak jsem s balením nijak nepospíchal. Nafotil jsem pár tradičních obrázků, zkontroloval stádo skotu v mém sousedství a okolo druhé hodiny popoledni jsem vyrazil k pozdnímu nedělnímu obědu (mimochodem XYL připravila králíka na smetaně s houskovým knedlíkem a moc jsem si pochutnal, HI).Tentokrát na tradičním místě

Tentokrát na tradičním místě

Dobytče jeví o moji činnost pouze nepatrný zájem

Dobytče jeví o moji činnost pouze nepatrný zájem

Vysílací pracoviště

Vysílací pracoviště

Strojovna na přední sedačce

Strojovna na přední sedačce

Detail strojovny

Detail strojovny

Nádherné nedělní poledne

Nádherné nedělní poledne

Ještě jeden celkový pohled

Ještě jeden celkový pohled

Moji věrní bučící sousedé

Moji věrní bučící sousedé

Foto OK1FRD

všechna práva vyhražena

© 2017

Home