Laa 2003

    Tak jsme se zase po dvou letech vypravili na naše oblíbené setkání. My = Láďa OK1FCR, Petr OK1FRG, Ivan OK1PI, Martin OK1CMA + YL a já. Píšu oblíbené setkání a musím toto slovo zdůraznit. Opravdu máme toto setkání v oblibě a dá se říci, že s tím jak po stránce komerční i blešákové stále upadá, naše obliba zůstává stejná, možná se nám setkání líbí i víc - snad to není jenom můj názor. Jednak zásadně nejezdíme s cílem něco prodat nebo nedejbože koupit (to by bylo doma zase řečí, HI), ale cílovou metou je legrace, pohoda a s tím související setkávání se se stále stejným okruhem hamů v nám známém prostředí.
     Loni se Laa nekonalo a dlužno dodat, že alespoň já jsem měl pocit, že ten rok nebyl nějak úplný. A to i přesto, že jsme měli jako náhradu na programu setkání v Tatrách. Ač jsme byli ze všech stran ubezpečováni, jaké je to v Tatrách báječné, nevím, mne to osobně nijak nenadchlo. Prostě to nebylo ani co se prostředí, ani co se organizace a atmosféry týče to pravé ořechové. Přišlo mně to takové moc naškrobené a roztříštěné. Možná, že jsem se nedovedl naladit na tu správnou notu, nebo to prostě nebyla moje parketa, HI. Ale každopádně dobrá zkušenost, alespoň teď vím, jak to chodí jinde.
     No nic, raději zpátky k Laa 2003. Jak vidno výše, v klasické sestavě chyběl Lukáš OK1MHW - ten měl nějaké důležité rodinné záležitosti. Copak to, ale považte, v naší sestavě se objevila poprve v historii výprav do Rakous osoba rodu ženského, Martinova YL Linda! Je třeba zdůraznit, že si Martin vyslechl nejednu poznámku o hrubém porušení pravidel platných pro setkávání se v Laa. Vždyť už můj pracovní název pro celou akci - "akce Karlštejn ", hovoří jasnou řečí. Nejenom jízlivé poznámky nás kamarádů, dokonce padaly i návrhy na konkrétní sankce. Tyto se pohybovaly většinou v rovině skupenství tekutého. Nakonec z toho Marten zase vyklouzl (jako obvykle). Ono totiž těch zásob pěnivého moku, které jsme vezli z OK, bylo tolik, že jsme měli vážné problémy s jejich nadbytkem, nikoliv nedostatkem. Jaká to ostuda! My jsme poprve v historii vezli zpátky nejen prázdné obaly, ale i sklo nedotčené otvírákem! No, ostuda......ono zřejmě nebylo vhodné počasí.....nebo nám to zrovna nějak nesedlo.......nevím. Dokonce (že to tak musím říct) nějaký trouba z našich řad prohlásil (určitě žertem), že asi stárneme! Faktem je, že poprve v historii jsme nemohli uskutečnit ani slavnostní závěrečný výřad - nedostávalo se materiálu!
    Jinak všechno jak Lácká tradice káže. To znamená společný gulášek zvaný plyňák (znalí vědí o co jde a pro ty neznalé, třeba....... že se vaří na plynu), potom návštěva přírodní rezervace Lužní les, procházka městečkem s konzumací zmrzliny na náměstí, no prostě klasika.
     Ale nejenom konzumací a procházkami je živ ham. Letos jsme se v sobotním dopoledni taky zúčastnili DX setkání v klubovně s OE amatéry, spojeného s promítáním videa z expedic. Ačkoliv, vzhledem ke své jazykové ne zcela gramotnosti, jsem zdaleka ne všemu rozuměl, bylo to hodně zajímavé. Byli jsme svědky předávání diplomů z různých OE kontestů a bylo poučné sledovat, jaké problémy řeší jinde. V našem dočasném QTH nás taktéž navštívili kluci od Pavla OK2PMA z OK2KBA. Chvilku jsme poseděli, pokecali a nechali se pozvat na jejich portejblové QTH, kde zrovna připravovali zařízení na blížící se UHF contest.
     V sobotu navečer to vypadalo na pořádnou průtrž mračen a bouřku, proto jsme netradičně složili stan dříve a připravili si nocleh pod přístřeškem přímo v areálu výstavy. I když toho nakonec moc nenapršelo, alespoň jsme v neděli ráno měli dřív sbaleno a vyrazili jsme na zpáteční cestu. Ještě návštěva OK2KBA nedaleko Brna, oběd ve Žďáru, mezipřistání na Vestci, v Chrudimi přesednout do škodovky, která na mne od pátku čekala před mým bývalým QTH a odpoledne jsem už byl u rodinky v Rychnově. Bylo to zase UFB! (a s tou konzumací do příště určitě něco provedeme.....)

Pivoj (152kB)  
S proviantem jsme letos nějak přehnali a to bylí tací hamové, kteří zprvu hamounili, ba i nepěkných gest užívali!

Vagónování (124kB) 

Probíhá nakládka, hlavně nic nerozbít!

Zatmění (88kB) 
Částečné zatmění slunce, no nevím, asi jsem přišel pozdě.....


Vínečko bílé.... (125kB) 
Pak neměly být přebytky, když se chodilo ke konkurenci! (ale když ono to Tondovo ( OK2PCX) vínečko je UFB!)

Radioskauti (103kB) 
Tradiční stánek rakouských skautů


Kluci z OK2KBA (172kB) 

Kluci z OK2KBA byli taky v pohodě

Návštěva (112kB)  
Emil OK2UZY a Péťa OK1FRG


Piluje se (104kB) 

Tady se pilně piluje anténa na 23cmPA (113kB) 

Letmé nakouknutí do kuchyně PA mága Emila OK2UZY

Na chatě (108kB) 

Nakonec ještě společné foto a potom už směr OK1

Zpět na hlavní stránku