9A/OK1FRD 2006

    Tak jako loňskou dovolenou, tak i letos jsem do auta propašoval papírovou krabici od rajčat a v ní vše potřebné pro zřízení portejblového QRP stanoviště v 9A. Krabice zůstala v podstatě stejná jako vloni, ale obsah jsem řádně inovoval. Starou dobrou M160ku nahradila FT7ka čerstvě zakoupená z pozůstalosti (pro nezasvěcené TCVR firmy YAESU někdy ze 70tých let, allband KV mimo WARC, 10W out, SSB, CW). Co se antény týče, tak z osvědčeného LW jsem přezbrojil na windomku, dohotovenou, jak jinak, taky těsně před odjezdem.
    Do tradičního místa naší dovolené jsme dorazili bez problémů a bez problémů bylo i natažení antény. Paní domácí už z loňska věděla o co se jedná a správně se držela osvědčeného hesla -bláznům neodporovat-. Drátovku jsem na domečku přichytil oproti loňsku o něco výše, až na betonový výstupek na ploché střeše, ale i tak byla opět proklatě nízko. Oba konce cca 5-6m nad zemí. Problémy nastaly se zdrojem, klasický 4A zdroj, který jsem vláčel z OK byl k ničemu, protože byl zcela uhnilý - nedržel vůbec napětí. Musel jsem tedy zaimprovizovat a použít spínaný zdroj, který byl určen k přenosné ledničce. Po té, co jsem umně pomocí fašet a feritu z vn televizoru vytvořil jakousi tlumivku na výstupní dvojlince ze zdroje, to fungovalo celkem OK a ani to moc nerušilo. Další problémy byly s vf, které jak se říka občas lítalo po stole, protože anténa na některých bandech prostě netáhla. Ale dalo se. S hochy z našeho radiokroužku jsme měli domluvené skedy a bylo to docela zajímavé. Pravidelně se účastnil Marten OK1CMA a Lukáš OK1MHW. Lukáše jsem slyšel zpravidla lépe a on mne jak kdy, někdy prý až 9kou, někdy holt to padalo až do nuly.
    FTéčko nezklamalo a prakticky každý den bylo co dělat. Hodně I, SV, EA stanice a taky dost stanic z YO a LZ. Jenom škoda, že si nemohl zavysílat Honzík (OK9JD), protože pro třídu N holt CEPT zatím neplatí. Tak alespoň poslouchal po pásmech a pokud něco zajímavého našel, tak jsem přišel na řadu já. Celkově musím říci, že to bylo opět příjemné zpestření dovolené.


Windomka ze střechy domku na strom

Windomka ze střechy domku na strom

Já a provizorní hamovna

Já a provizorní hamovna

FT7ka se osvědčila (jenom by to chtělo trochu

FT7ka se osvědčila (jenom by to chtělo trochu "přitopit", HI)

U zařízení Honza OK9JD

U zařízení Honza OK9JD

Kompletní stanice 9A/OK1FRD

Kompletní stanice 9A/OK1FRDHome